29 iun 2022 - Sănătate

Tenis: Franţuzoaica Alize Cornet susţine că la 'Roland Garros a fost epidemie de Covid-19, dar nimeni nu a vorbit'

"La Roland Garros a fost o epidemie de Covid-19, dar nimeni nu a vorbit", a afirmat jucătoarea franceză de tenis Alize Cornet după calificarea în turul secund la Wimbledon, după ce a fost întrebată marţi despre recrudescenţa cazurilor pozitive în rândul jucătorilor.Italianul Matteo Berrettini, finalist la turneul de Mare Şlem londonez şi unul din favoriţi la această ediţie, şi croatul Marin Cilic au renunţat la competiţie încă înainte de a păşi pe gazonul englezesc,...